Europalety

Výroba europalet

V dnešní době jsou palety neocenitelným pomocníkem nejen při skladování a logistice zboží a výrobků, ale i při jejich výrobě. Europalety vznikly v roce 1961 na základě požadavku standardizace palet Evropských národních železnic - známé pod zkratkou UIC (UIC- Kodex č. 435-2)

Používání Europalet šetří čas při nakládce a manipulaci. Čas jsou jak známo peníze, proto je používání europalet stále oblíbenější. Palety zůstávají v oběhu a vyměňují se kus za kus. Certifikace EUR palet zajišťuje neměnnou vysokou kvalitu výroby, která má přísná a přesná pravidla.

Jak europaletu poznáte? Jednoduše, na levém špalíku delší strany palety najdete vypálenou značku EUR. Jen pro zajímavost, na středním špalíku je kód výrobce, z něhož vyčtete, kdo a kdy paletu vyrobil.

Vyrábět, prodávat a opravovat palety mohou pouze autorizované společnosti, vše je přísně kontrolováno asociací.
Proto kontaktujte kvalitního a ověřeného výrobce jakým je naše firma DŘEVONA PUČERY.

Pro výrobu EUR palet nám vydala povolení ZZV – Zemědělské zásobování a výkup, a.s.  Osvědčení ZDE

EUROPALETY vyrábíme na automatizované lince s kapacitou 700 ks za směnu. Automatická linka zaručuje vysokou přesnost  a kvalitu výrobku.

Pro výrobu europalet nakupujeme pouze kvalitní jehličnaté řezivo 1.třídy od ověřených dodavatelů.

Všechny europalety jsou tepelně ošetřeny v naší horkovzdušné sušárně a jsou označeny razítkem IPPC. (dle certifikátu státní rostlinolékařské správy - ev.č. CZ – 26040400103) - Tepelné ošetření palet spočívá v dosažení teploty min 56 st. Celsia po dobu 30 minut.

Palety i použité dřevo nejsou žádným způsobem chemicky ošetřovány.

Europalety

Materiál pro výrobu